Komputerowy świat NHL

Wśród miłośników sportu często możemy spotkać również miłośników gier komputerowych. Szczególnie, jeśli dzięki nim możemy się wcielić w trenera i zawodników. Piłkarską serię FIFA kojarzy chyba każdy. Jednak fani hokeja na lodzie nie są zostawieni bez niczego. Najnowsza odsłona gier producenta EA Sports, NHL 22 zapewnia możliwość prowadzenia kariery oraz rozgrywek drużyn narodowych. Co ciekawe znajdziemy tu również polski akcent.

Polska w NHL?

Dokonując wyboru drużyny w NHL 22 znajdziemy śląski zespół JKH GKS Jastrzębie, lidera PHL z poprzedniego sezonu. Niestety w tym sezonie odpadli już z rywalizacji w ramach Europejskiej Ligi Mistrzów; pokonani przez drużyny z Salzburga oraz Bolzano.

Podczas rozgrywki mamy możliwość rozpoczęcia kariery hokejowej właśnie w polskim klubie. Razem z zespołem możemy piąć się w hokejowej Lidze Mistrzów oraz liczyć na draft do klubów NHL. Co ciekawe zawodnicy mają całkiem niezłe statystyki, dla całego zespołu wahają się w granicach od 63 punktów do 52. Najlepiej punktowanym zawodnikiem jest Vitalij Pavlovs, a zaraz za nim Jakub Gimiński i Roman Rac.

Z całą pewnością jest to duże wyróżnienie dla JKH GKS Jastrzębie, i spora gratka dla polskich graczy. W końcu nie zawsze możemy poszczycić się sukcesami w tej dziedzinie sportu. Poza tym zawsze miło widzieć dobrą polską reprezentację, czy to w prawdziwym sporcie czy to w grze.

Brak Rosji i Białorusi

Tak jak my możemy cieszyć się z możliwości zagrania polską drużyną. Tak osoby zainteresowane reprezentacją Rosji i Białorusi muszą wybrać innych zawodników. Decyzja producenta jest de facto odbiciem rzeczywistych ograniczeń wprowadzonych w lidze NHL.

Podobna sytuacja ma miejsce w siostrzanej grze NHL 22, FIFA 22. Również z tych rozgrywek zostaną usunięci rosyjscy i białoruscy zawodnicy oraz drużyny narodowe. Takie same sankcje zostały również nałożone na piłkarzy rozgrywających w FIFA i UEFA. Reprezentacja Rosji nie weźmie również udziału w Mistrzostwach Świata 2022; do decyzji przyczyniła się znacznie reprezentacja Polski, która jako pierwsza miała rozgrywać mecz eliminacyjny, właśnie z reprezentacją Rosji.