Polacy w NHL: Patrick Wiercioch

Podobnie jak Mike Komisarek, Patrick Wiercioch nie urodził się w Polsce. Ze względu na pochodzenie jego rodziców- oboje przybyli do Kanady z Polski- Znalazło się dla niego miejsce na liście Polaków w NHL.

Sylwetka Zawodnika

Patrick Wiercioch urodził się 12 września 1990 roku w Burnaby, mieście położonym w kanadyjskiej prowincji Kolumbia Brytyjska. Rodzice Patricka, Ewa i Andrzej (używający obecnie formy Andrew) wyemigrowali z Polski do Kanady w 1988. Patrick ma jeszcze dwójkę rodzeństwa, siostrę Gabrielle oraz brata Christophera.

Już w 2003 roku startował w pomniejszych zawodach hokejowych, rok później wstąpił do Ridge Meadows M.H.A. Podczas draftu NHL w 2008 roku został wybrany przez kanadyjski klub Ottawa Senators, do którego składu dołączy w 2011 roku. Po rozegraniu ośmiu meczy jako zawodnik Ottawy doznał niezwykle poważnej kontuzji karku. Zmuszony był do przerwy aż do początku kolejnego sezonu.

Do gry powrócił w 2012 roku, jednak występował głównie jako wypożyczony zawodnik w lidze AHL. Po zakończeniu kontraktu, w 20016 roku został zawodnikiem innego klubu ligi NHL- Colorado Avanalche. Po rozegraniu jednego sezonu wrócił do Kanady, gdzie w sezonie 2017/2018 został zawodnikiem Ulica Comets. 

W lipcu 2018 roku wyruszył do Europy, gdzie wstąpił do Białoruskiego klubu Dynama Mińsk. Po zakończeniu sezonu w lidze KHL podpisał kontrakt z włoskim HC Bolzano. Obecnie od lutego 2021 roku jest obrońcom w szwedzkim klubie Timrå IK.

Jeden komentarz w temacie “Polacy w NHL: Patrick Wiercioch

Dodaj komentarz