Florida Panthers najlepszym zespołem sezonu zasadniczego

Znamy już nowego zwycięzcę Presidents’ Trophy. Florida Panthers po raz pierwszy sięgnęli po tą statuetkę; i jeśli zachowają taką kondycję jak teraz jest szansa że nie po raz ostatni. Po piętach deptali im jedynie Colorado Avalanche, którym na drodze stanęła drużyna Nashville Predators. Rozgrywka toczyła się zacięcie aż do serii rzutów karnych, jednak Avalanche przegrało 4:5.

Historia Panter

Florida Panthers pochodzą z miasta Sunrise na Florydzie. Od powstania w 1993 roku zdołali sięgnąć po Prince of Wales Trophy oraz Mistrzostwo konfederacji, oba w roku 1996. Kolejne sukcesy przyszły już w obecnym millenium. Najpierw w 2012 udało im się wywalczyć tytuł mistrza dywizji, ponownie dokonali tego w 2016 roku.

Co ciekawe Florida Panthers rozegrało już ważną walkę przeciwko Colorado Avalanche. W finałach Stanley Cup w 1996 roku zostali pokonani przez tą właśnie drużynę. Od tego czasu ciężko było im powrócić do poprzedniej formy. Dlatego też pokonanie Colorado Avalanche chociaż w walce o najlepszy wynik sezonu zasadniczego może być szansą na chociaż symboliczne przejęcie formy.