New York Islanders w końcu uwolnili się od klątwy porażek

Ostatnie gry dla zawodników New York Islanders były conajmniej pechowe. Na szczęście Wyspiarze zdołali przerwać swoją złą passę 11 porażek w lidze NHL. We wczorajszym, meczu 7 grudnia pokonali Ottawa Senators 5:3.

W końcu zwycięstwo po miesiącu porażek

Pierwsza tercja zakończyła się z wynikiem bezbramkowym, na szczęście po przerwie zawodnicy New York Islanders ruszyli do boju. Niesamowitą akcję przeprowadzili Oliver Wahlstroem i Anders Lee. W 35. minucie w odstępie zaledwie 27 sekund drużyna dzięki ich zagraniom gości zdobyła dwa punkty. Druga tercja zakończyła się wynikiem 3:1 dla Nowojorczyków.

Podczas ostatniego starcia, amerykanie widząc możliwość wygrabej dali z siebie wszystko. Być może właśnie ta wzrastająca przewaga po długim paśmie niepowodzeń dodała im wiatru w żagle. Udało im się przepuścić kolejny punkt, jednak w tym samym czasie wbijając dwa kolejne gole do bramki Kanadyjczyków. Spotkanie finalnie zakończyło się wynikiem 5:3, oby ta wygrana dała im motywację do dalszej świetnej gry.