Kluby NHL: Pittsburgh Penguins

Pittsburgh Penguins pięciokrotnie sięgali po Puchar Stanleya, po raz ostatni w 2017 roku. Ich niezwykle charakterystyczna maskotka, pingwin Iceburgh jest z drużyną od sezonu 1991/1992. Jego pierwowzór, prawdziwy pingwin zwany Pete zmarł miesiąc po pojawieniu się na meczu w 1968 roku. Na szczęście postawiono na obecną maskotkę, której nie szkodzą za wysokie temperatury.

Początki klubu

Do 1967 roku w lidze NHL grały jedynie założycielskie drużyny. Jednak z obawy o konkurowanie z Western Hockey League władze zdecydowały się na powiększenie ilości drużyn w NHL. Był to idealny moment dla Pittsburgh aby wprowadzić swoją reprezentację do ligi. Pomimo początkowych trudności- o swoje miejsce w NHL również walczyli właściciele innych drużyn.

Co ciekawe wielu mieszkańców Pittsburgha nie było zadowolonych z nazwy Pingwiny. Najbardziej popularnym wyborem wśród fanów była poprzednia nazwa klubu- Hornets. Nawet Bob Gessner, który był odpowiedzialny za stworzenie loga dla nowego zespołu był niezwykle sceptyczny. Jednak pomimo sprzeciwów fanów oraz trenera- Pittsburgh Penguins zostali oficjalnie członkami NHL w czerwcu 1967 roku.

Czasy obecne

Przez trzy sezony od 2015 do 2018 Pingwiny zajmowały drugie miejsce w klasyfikacji play-off. W 2016 oraz 2017 wygrali puchar Stanleya, w 2018 odpadli po przegranej z Washington Capitals; którzy finalnie sięgnęli po raz pierwszy po zwycięstwo. W sezonie 2018/2019 drużyna spadła na trzecie miejsce i podczas rozgrywek o Puchar odpadli po meczu z New York Islanders. Sezon zasadniczy 2019/2020 został przedwcześnie przerwany i zakończony. Jednak podczas kwalifikacji drużyna z Pittsburgh poległa w starciu z Montreal Canadiens.