Kluby NHL: New Jersey Devils

New Jersey Devils trzykrotnie sięgali po Puchar Stanleya oraz pięciokrotnie po Price of Wales Trophy. W okresie od 1997 do 1999 roku co sezon bronili tytułu mistrza konferencji, po raz ostatni odznaczeni tytułem w 2001.

Historia klubu

Protoplastą klubu znanego dziś pod nazwą New Jersey Devils był założony w 1974 roku w Kansas City klub Kansas City Scouts. Drużyna nie pozostała jednak w mieście, gdyż po dwóch latach siedzibę przeniesiono do stanu Kolorado. Jako drużyna występująca w Denver, Kolorado naturalnie nazwę ponownie zmieniono, tym razem na Colorado Rockies. Zawodnicy zagrzali tu trochę dłużej niż w macierzystym mieście, jednak po sześciu latach ponownie dokonano przeniesienia.

Od 1982 roku drużyna rozpoczęła treningi w New Jersey, przyjęto również obowiązującą do dziś nazwę New Jersey Devils. Nazwę drużyny zainspirowała legenda opowiadająca o Diable z New Jersey. Pierwsze wzmianki o legendarnej postaci sięgają aż do 1735 roku. Według starych podań jest to istota stąpająca na dwóch, długich jak u żurawia nogach; posiadająca długą szyję jak u konia oraz skrzydła nietoperza. Jersey Devil miał być zniekształconym i niechcianym dzieckiem, które przeklęła własna matka powodując przemianę w diabła. Inna wersja mówi, o tym że było to trzynaste dziecko, które zostało nie przeklęte a utopione. Z drugą wersją związana jest legenda mówiąca o tym, że Diabeł z New Jersey poluje na kąpiących się w rzekach ludziach. Głównie na dzieci- i porywa je na samo dno aby podzieliły jego los.

Kluby farmerskie

Wiele klubów grających w NHL przyjmuje pod swoje skrzydła drużyny z niższych lig- American Hockey League oraz Central Hockey League. Jest to świetny sposób na rekrutację nowych zawodników dla klubu, oraz wsparcie dla „słabszej” drużyny. Płynna wymiana zawodników pomiędzy drużynami farmerskimi jest przydatna również w przypadku kontuzji zawodnika. Aby nie przeciążać świeżo wyleczonego gracza, władze klubu mogą zdecydować o przesunięciu go na jakiś czas do drużyny; w której nie będzie groziło przeciążenie rekonwalescenta.

New Jersey Devils miały wśród swoich klubów farmerskich drużyny grające w AHL takie jak Maine Mariners, Albany Devils czy Lowell Devils; czy też drużynę grającą w CHL, Wichita Wind.